• پهلوان امين مردم و جامعه است؛ پهلوان و جوانمرد، دشمن ظالم و ياور مظلوم است.

دکتر عبدالمهدی نصیرزاده – Dr Abdolmahdi Nasirzadeh

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

تیم ملی پاورلیفتینگ جمهوری اسلامی ایران

تیم ملی پاورلیفتینگ جمهوری اسلامی ایران در حالی در مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا حاضر شد که در ثبت نام اولیه به علت تعدد شرکت کننده از دو تیم سود میبرد و در حالی که تیمهای مورد نظر در ثبت نام نهایی با عدم حضور شرکت کننده ها مواجه شدند .
یکی از دلایل عدم حضور این عزیزان کنترل دوپینگ در سطح مسابقات آسیایی بود.
فدراسیون جهانی IPF که اینک در راه رسیدن به بازیهای المپیک میباشد ، آزمایش دوپینگ و اخلاق مداری را در سرلوحه کار خود قرار داده است.

شرکت کنندگان در تیم A

**وزن ۶۶ کیلوگرم

رده سنی بزرگسالان

در این وزن تنها یک نماینده داشتیم و آقای گومه با سعی و تلاش بسیار نتوانست عنوانی بهتر از چهارمی بدست آورد و این در حالی بود که ایشان در حرکت پرس سینه موفق به کسب مدال برنز شدند حریفانی از چین تایپه ، اندونزی و سری لانکا به ترتیب اول تا سوم شدند.

** وزن ۷۴ کیلو گرم

رده سنی نوجوانان

شرکت کننده نوجوان ایران زمین آقای هادی افشار احمدی با دلاوری تمام توانست با کسب ۳ مدال برنز در حرکات اسکوات ، بنچ پرس و ددلیفت و کسب مدال برنز مجموع بر سکوی سومی آسیا تکیه زند و این در حالی بود که ورزشکارانی از کشورهای اندونزی و چین تایپه به ترتیب اول و دوم شدند.

رره سنی بزرگسالان

شرکت کننده بزرگسال ایران در این دسته آقای مهرداد ساعدی که به تازگی به رده بزرگسالان صعود کرده بود با قرعه سختی روبرو بود و حریفانی از چین تایپه و اندونزی که عناوین جهانی داشتند در این دسته وزنی ثبت نام نهایی شده بودند.
باری مهرداد این جوان خوش آتیه با تمام تلاش نتوانست عنوانی بهتر از پنجمی کسب کند و حال اینکه از نظر فنی و تجربه نیاز به زمان بیشتری دارد.

** وزن ۸۳ کیلوگرم

رده سنی جوانان

علیرضا گلستانی شرکت کننده جوان تیم ملی در این دسته وزنی با کسب ۳ مدال نقره در تک حرکات و یک مدال نقره مجموع به کار خود پایان داد

رده سنی بزرگسالان

محسن شهنی فیض شرکت کننده با اخلاق جنوبی که از آمادگی نسبی برخوردار بود در نهایت به عنوان چهارمی بستده کرد و این در حالی بود که رقابت جانانه ای برای کسب مدال برنز از خود بروز داد .
این در حالی بود که مدال تک حرکت اسکوات برنز به ایشان رسید.

** وزن ۹۳ کیلوگرم

رده سنی جوانان

مصیب اصلاحاتی این جوان خوش آتیه و با اخلاق کرمانشاهی با کسب مدال مجموع نقره بر سکوی دوم آسیا تکیه زد.
این در حالی بود که حریفان قدرتمندی از فیلیپین و هندوستان که اولی از اسکوات و دومی از دد لیفتهای قدرتمندی برخوردار بودند.
لازم به ذکر است ایشان در حرکات اسکوات و پرس سینه به عنوان دومی و ددلیفت به عنوان سومی آسیا تکیه زد.

** وزن ۱۰۵ کیلوگرم

رده سنی بزرگسالان

تنها شرکت کننده تیم محسن حسین پور به عنوان نایب قهرمانی آسیا رسید و این در حالی بود که در حرکت اسکوات با ناداوری یکی از حرکات ورزشکار هندی به غلط صحیح اعلام شد و با عدم ثبت صحیح حرکت اسکوات از سوی محسن ورق به نفع لیفتر هندی برگشت این در حالی بود که ورزشکار دیگری از چین تایپه حرکت اسکوات خود را با ۳۸۵ کیلوگرم آغاز کرده بود.
پس از شروع حرکت پرس رقابت بر سر سکوی دومی و نیم نگاهی به سوی سکوی اولی ادامه داشت ولی ورزشکار تایپه ای اختلاف خودش را بالاتر برد.
در حرکت دد لیفت محسن پس از شروع حرکت دومی مدال نقره مجموع خود را مسجل کرد.

رده سنی ۱۲۰ کیلوگرم

* بزرگسالان
تیم ایران در این دسته وزنی از دو لیفتر سود میجست که یکی در تیم A و دیگری در تیم B وزنه میزد.
جواد جوادفر در حالی شروع به وزنه زدن کرد که یکماه قبل از مسابقلت آسیب جدی از ناحیه ران را تحمل میکرد و از سوی هم تیمی ها و مربیان از حضور منع شده بود.
ولی با رشادت تمام و جهت کسب عنوان تیمی به کمک تیم آمد و در نهایت سکوی دومی را بدست غیر ایرانی نداد .
از طرفی ایمان بویری دیگر شرکت کننده قدرتمند این دسته وزنی به عنوان نخست دست یافت و سکوی اول و دوم با حضور ایرانیان مزین شد.

* پیشکسوتان

در دسته وزنی ۱۲۰ رده پیشکسوتان ۴۰ سال به بالا تنها از یک شرکت کننده سود میجست و جعفر کریمیان موفق شد حریفی از سریلانکا را از پیش رو برداشته و بر سکوی قهرمانی آسیا تکیه زند.

سرپرست تیم : فرشید سلطانی
مربیان تیم ملی یعقوب امیر سالاری ، رضا جعفری و جواد جوادفر
داوران بین المللی : یعقوب امیر سالاری ، رضا جعفری